Dobry serwis sprzątający wyznacznikiem standardu czystości w hotelu.

Dobry serwis sprzątający wyznacznikiem standardu czystości w hotelu.

Standardem, do którego goście hotelowi przywiązują największą wagę jest czystość. Dopiero w dalszej kolejności liczy się jakość obsługi i standard wyposażenia. Statystyki wskazują, że częstym czynnikiem, który ostatecznie decyduje o dokonaniu rezerwacji przez klienta są dobre opinie na temat czystości obiektu. Odpowiedni porządek w miejscu odpoczynku pozwala się zrelaksować i należycie zregenerować przed spotkaniem biznesowym, czy wypadem na miasto.

Metody utrzymywania odpowiednie standardu.

Jak w każdym aspekcie działalności biznesowej, tak i tutaj kluczem do sukcesu jest właściwa organizacja. Dobrze prowadzony hotel posiada ściśle określoną metodologię utrzymywania porządku. Wymogi te muszą być jasne, proste i bezwzględnie przestrzegane przez pracowników sprzątających. Zakres obowiązku musi być ściśle określony tak, aby każdy pracownik wiedział, co należy do jego obowiązków.
Sprawne zarządzenie to nie tylko właściwa umiejętność rozpisania zasad na papierze, ale i łatwość wprowadzania ich w życie. Do tego potrzebne są odpowiednie cechy charakteru umożliwiające dobór odpowiedniego personelu.
Sieć hoteli Best Western przywiązuje do tego szczególną wagę. Szukając noclegu w Warszawie warto wziąć pod uwagę ich obiekty. O jednym z nich dowiesz się więcej tutaj: https://www.bestwestern.pl/booking-path/hotel-details/best-western-hotel-portos-warsaw-81016

Obowiązki i sprzęt serwisu sprzątającego.

Podstawowym atrybutem identyfikującym serwis sprzątający jest odpowiedni uniform. Nie tylko chodzi o wyróżnienie pracowników spośród gości hotelowych, ale i nadanie im odpowiednio schludnego wyglądu. Uniform zawsze powinien być czysty i wyprasowany.
Pracownicy sprzątający muszą dbać o właściwą higienę pracy. Powinni nosić rękawiczki, a dłonie dezynfekować przed, jeśli zachodzi potrzeba w trakcie, oraz po sprzątaniu. Środki czystości oraz potrzebne akcesoria powinny znajdować się na specjalnym wózku. Dzięki temu wszystko, co potrzebne do sprzątania będzie pod ręką oraz w jednym miejscu.
Na właściwie wyposażony wózek hotelowy składają się takie elementy jak czysta pościel i bielizna oraz gumowe rękawiczki. Dalej odpowiednie środki czystości służące do czyszczenia podłóg, prysznica, wanny czy muszli klozetowej. Prócz tego zgodne ze standardami Państwowego Zakładu Higieny ściereczki do ścierania kurzu. Dalej produkty uzupełniające takie jak szampon, papier toaletowy, mydło oraz pojemniki na śmieci, brudną pościel i ręczniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *