Wielka kariera marmuru

Wielka kariera marmuru

Boom na marmur

Od około 3 lat obserwuje się ogromne zainteresowanie marmurem naturalnym jako materiałem wykończeniowym do wnętrz, szczególnie do łazienek i kuchni. Oczywiście z marmuru można mieć nie tylko podłogę czy ściany. Jest coraz więcej firm, które tworzą inne użyteczne projekty z tego cennego kamienia. Moda na marmur z pewnością przyszła z USA, gdzie trwa teraz prawdziwy marmurowy szał.

Umywalki nablatowe i inne elementy wykończenia łazienek

Współcześnie marmur to najbardziej pożądany materiał do wykończenia ścian łazienek oraz kuchni. To zainteresowanie marmurem poszło jednak odrobinę dalej – teraz ludzie pragną mieć również blaty z marmuru, ale też inne elementy wykończenia, chociażby takie jak zlew czy umywalka do łazienki. Pod linkiem https://tanialazienka.com/umywalki-nablatowe.html można obejrzeć sporo ciekawych propozycji, między innymi modnych i wygodnych umywalek nablatowych. Umywalka z marmuru to jeden z ostatnich hitów. Takie umywalki wciąż są horrendalnie drogie, dlatego mimo wszystko częściej wybierane są klasyczne umywalki w kolorze białym. Marmur święci jednak triumfy wśród tych, dla których koszty wykończenia łazienki nie są aż tak ważne. Tego typu elementy wyposażenia to klasyka sama w sobie, jednak wciąż przekraczająca możliwości przeciętnego Polaka.

Marmur i jego kariera

Marmur to z pewnością jeden z najbardziej szlachetnych materiałów wykończeniowych do wnętrza. Niestety wszystko to, co wykonane z marmuru, potrafi wprowadzić w prawdziwe osłupienie jeżeli chodzi o cenę. Poszczególne elementy wyposażenia wnętrz z prawdziwego marmuru to naprawdę spory wydatek. Często fantastycznym rozwiązaniem jeżeli chodzi o sam efekt wizualny, który jest też kompromisem jeżeli chodzi o wydatki na wykończenie łazienki, jest po prostu materiał imitujący marmur. Chociaż nie jest to marmur naturalny, prezentuje się fantastycznie i doskonale udaje szlachetny kamień. Różnego rodzaju konglomeraty i spieki, wyglądają naprawdę świetnie pod względem wizualnym, a co najważniejsze, są też dużo tańszym materiałem. Można kupić elementy wykończenia łazienki, czyli kafle na podłogę i ściany, wykonane z takich materiałów, ale też po prostu zlewy czy umywalki nablatowe, które zachwycają designem. Nie wiadomo jak długo marmur będzie święcił triumfy, jednak póki co nic nie wskazuje na to, by miał drastycznie wypaść z obiegu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *